تهران، محله زمزم، خیابان جهاد، پلاک ۲، واحد ۱۰

تهران، محله زمزم، خیابان جهاد، پلاک ۲، واحد ۱۰

مرمت آثار باستانی چیست؟

بحث در مورد حفظ اثار و بناهای تاریخی در کشورهای توسعه یافته بسیار رایج بوده و منجر به شکل‌گیری انباشته از تجربه شده است، اما برعکس در کشورهای در حال توسعه چنین تجربه‌ای وجود ندارد. به همین دلیل تا زمانی که کشورهای در حال توسعه حمایت جامعی از نهادهای فرهنگی برای حفظ میراث تاریخی انجام ندهند. مشکلات فراوانی در این راه وجود خواهند داشت.

مرمت چیست؟

مرمت، فرایندی است که در طی آن بناهای تخریب شده، تعمیر یا بازسازی می شوند . به طور معمول، این بازسازی ها، به دلیل آسیب هایی که به بناها وارد شده و با هدف بازگرداندن آنها به شرایط اولیه و بهتر انجام می شود. در صنعت، مرمت کردن به معنی تعمیر و بهبود انواع آسیبی است که در نتیجه پیشرفت یک صنعت اتفاق افتاده اند. این آسیب ها ، یا در اثر گذشت زمان حاصل شدند یا جز عوارض انجام یک پروژه خاص و نادیده گرفتن و عدم رعایت ایمنی هستند.

تاریخچه مرمت

تاریخچه مرمت مرمت به شکلی که امروزه وجود دارد ، از سال 1178 شمسی در اروپا اغاز شد. اما، تاریخچه هنر مرمت با معماری همیشه همراه و همزمان بوده و درست از زمانی که یک بنا شکل می گرفت، بحث مرمت بناهای دیگر نیز پیش می آمد. بنابراین، بحث مرمت همیشه در ایران و ممالک و ملل دیگر وجود داشته و دارد. از جمله نمونه های مرمت در ایران میتوان به تغییر کاربری چهارطاقی و آتشکده و کلیسا به مسجد و بررسی و تعمیر سالیانه شان اشاره کرد.

دیگر مقالات

صفرتا صد نصب جدول بتنی

صفرتا صد نصب جدول بتنی

جداول بتنی جزو پرکاربردترین مصالح برای محوطه سازی در منازل مسکونی و اماکن تجاری هستند. این محصولات دارای مقاومت بالا و طول عمر زیاد هستند

مطالعه »